Jak urządzić kinderbal?

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka, czyli popularnego kinderbalu, to dla rodziców prawdziwe wyzwanie, któremu jednak muszą sprostać, a radość malucha będzie z pewnością warta każdego wysiłku. Można również włączyć w przygotowania całą rodzinę, a nawet dziecko, dla którego będzie to część zabawy.
Pierwszą kwestią obejmującą idealny kinderbal, jest właściwy dobór gości, a z racji, że jest to święto dziecka, konieczna będzie obecność innych maluchów, oczywiście razem ze swoimi rodzicami w charakterze opiekunów. Wspólnie z solenizantem można przygotować dla nich pisemne zaproszenia, podając, kto kogo zaprasza, jak i dokładny adres i godzinę rozpoczęcia przyjęcia. Dostarcza się je najlepiej osobiście nie później niż na tydzień przed zaplanowaną zabawą urodzinową. Równie ważne będzie przygotowanie samego mieszkania czy ogrodu, jeśli nim dysponujemy, a urodziny przypadają w okresie letnim. Żadne przyjęcie nie może się obejść bez kolorowych dekoracji, serpentyn i mnóstwa baloników, a wiele osób decyduje się także na dekoracje tematyczne, zamieniając miejsce zabawy np. w krainę baśni, czy magiczny zamek dla małego księcia lub księżniczki. Trzeba pamiętać też o zadbaniu o bezpieczeństwo maluchów, zabezpieczając wszelkie schody, meble przed ewentualnym przewróceniem, a przede wszystkim kontakty i wszystkie inne urządzenia elektryczne.

 

Ostatnią sprawą jest właściwie dobrane menu dla małych gości, pamiętajmy, że jest to impreza dla nich, a nie rodziców, dlatego najlepiej przygotować niewielkie przekąski w sam raz na dziecięcy apetyt. Doskonale zdadzą tu egzamin kolorowe kanapki, miękkie owoce, a do picia najlepsze będą soki i starajmy się unikać szkodliwych napoi gazowanych. Najważniejszym elementem menu, oczekiwanym przez wszystkich gości, będzie oczywiście tort, fantazyjnie udekorowany z zapalonymi świeczkami zdmuchiwanymi przez podekscytowanego solenizanta. W kwestii przygotowywanych potraw powinniśmy także spytać innych rodziców o preferencje ich dzieci i ewentualne alergie pokarmowe, co pozwoli uniknąć kłopotów, które mogłyby zepsuć beztroską zabawę.

One thought on “Jak urządzić kinderbal?

  • 20 maja 2017 at 21:32
    Permalink

    Istnieja jakies firmy które od A do Z zajmuja się organizacją większych imprez tego typu?

Comments are closed.