Prezent na pierwszą komunię – co wybrać dla dziecka?

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka, ale również nie lada wyzwanie dla jego rodziców. Muszą oni zająć się organizacją tego święta, ubrać dziecko oraz siebie i przygotować uroczyste przyjęcie dla zaproszonych gości. Oni również stają w związku z tym dniem przed dylematem, jaki prezent na pierwszą komunię kupić i co podarować dziecku, tak aby spełnić jego marzenia.
Można sobie jasno powiedzieć, że ta kwestia wzbudza od wielu lat coraz większe kontrowersje, a babcie, dziadkowie czy wujkowie wręcz prześcigają się w zakupie jak najdroższych prezentów, rywalizując w tej kwestii z innymi członkami rodziny. Jednak nie na tym to polega i lepiej jest wybrać coś, co nie tylko ucieszy malucha, ale będzie również dla niego miłą pamiątką na długie lata, nie stanowiąc jednocześnie zbyt dużego obciążenia finansowego. Idealnym prezentem dla dziewczynki przystępującej do tego Sakramentu będzie z pewnością gustowny złoty krzyżyk, na łańcuszku z tego samego kruszcu, koniecznie z wygrawerowaną datą Komunii, pamiątka praktycznie na całe życie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do niej eleganckie wydanie Biblii z wykaligrafowaną pamiątkową dedykacją. Trochę trudniejsze zadanie będziemy mieć w przypadku chłopców. Większość z nich już w tym wieku uwielbia wszelkiego rodzaju elektroniczne gadżety, warto więc wybrać dla nich zyskujący coraz większą popularność smartwatch czy nawet konsolę do gier. Doskonale jako prezent sprawdza się także zawsze modny tablet, którym nie pogardzą również dziewczynki. Jeśli nasze dziecko ma zamiłowanie do sportu, to można zasugerować rodzinie zakup akcesoriów sportowych, hulajnogi, deskorolki czy roweru, a kiedy mamy w domu małego naukowca, przyszłego astronoma, to teleskop lub luneta wzbudzą jego niekłamany zachwyt.

Ważne jest jednak, aby wybierając prezenty na Pierwszą Komunię zachować stosowny umiar. Jest to przede wszystkim święto o wymiarze duchowym i tak powinno być obchodzone, a prezenty mają stanowić jedynie dodatek i nie zdominować tego dnia.

One thought on “Prezent na pierwszą komunię – co wybrać dla dziecka?

  • 20 maja 2017 at 21:56
    Permalink

    Kiedys standardem były rowery i było ok 😉

Comments are closed.